Rankingi najlepszych produktów.

Ranking darmowych aplikacji mobilnych do szybkiej obróbki zdjęć

0

Ranking powstał na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 50 osób aktywnie korzystających ze smartfonów opartych na systemie Android, w wieku 18-29 lat. Oceniały one daną aplikację, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  1. Jakość
  2. Skuteczność
  3. Dostępne funkcje
  4. Wygoda użytkowania

Aplikacje mobilne do szybkiej obróbki zdjęć

VSCO Cam

VSCO Cam
Jakość
Skuteczność
Funkcje
Wygoda


Opis:
Bogata ilość filtrów i presetów, imitujących m.in. fotografię analogową, retro, portretową, czy też black&white. Zaawansowane narzędzia do ekspozycji. Ładny i prosty design, z przyjaznym i intuicyjnym menu. Posiada też funkcję aparatu fotograficznego, co jest bardzo przydatne, bo daje o wiele więcej możliwości, niż aparat wbudowany w telefon. Ogromny plus za bardzo dobrą jakość zdjęć po obróbce i szybkość działania aplikacji.

wróć do menu ↑

Snapseed

Snapseed
Jakość
Skuteczność
Funkcje
Wygoda


Opis:
Ten program to kompromis pomiędzy zaawansowanymi technologiami, a szybkością pracy na zdjęciach, a także pomiędzy prostotą interfejsu, a jakością zdjęć. Mnogość funkcji (od ustawień podstawowych – kontrastu, balansu bieli, kadrowania, wyostrzania, po te bardziej zaawansowane, wpływające na kolorystykę oraz fakturę zdjęć) pozwala na stworzenie wyjątkowych obrazów. Filtry są dopracowane, zarówno technologicznie jak i wizerunkowo. Jest wydajny i prosty w obsłudze.

wróć do menu ↑

Pixlr Express

Pixlr Express
Jakość
Skuteczność
Funkcje
Wygoda


Opis:
Prosty, acz elegancki interfejs, narzędzia czytelnie pogrupowane. Dzięki aplikacji można m.in. zmienić rozmiar zdjęcia, wykadrować je, wyostrzyć je wyregulować kontrast, jasność, temperaturę etc. Można też skorzystać z szybkich i ciekawych filtrów oraz efektów świetlnych, ramek i naklejek lub pracować na warstwach. Niestety często pojawiają się problemy ze skalowaniem obrazka, co jest dużą wadą tej aplikacji.

wróć do menu ↑

Polarr Photo Editor

Polarr Photo Editor
Jakość
Skuteczność
Funkcje
Wygoda


Opis:
Aplikacja dość zaawansowana i przeładowana funkcjami, chociaż efekt końcowy jest raczej zadowalający. Interfejsem przypomina poważne programy do obróbki, co na początku może trochę odstraszać, ale wystarczy poświęcić tej aplikacji nieco więcej czasu i korzystanie z niej nie będzie już tak skomplikowane. To, co razi, to na pewno brak opcji synchronizacji obróbki między kolejnymi zaimportowanymi zdjęciami oraz brak funkcji jednoczesnego eksportu wszystkich obrobionych zdjęć.

wróć do menu ↑

PicsArt

PicsArt
Jakość
Skuteczność
Funkcje
Wygoda


Opis:
Ekran główny przytłacza mnogością opcji i narzędzi. Interfejs jest dość skomplikowany i niejasny – dopiero po chwili odnajduje się menu główne, które umiejscowione jest na dole ekranu. Po wybraniu jednej z opcji edycji, rozwija się lista z dostępnymi funkcjami – niestety, w oddzielnym oknie. W wersji za darmo u dołu ekranu wyświetlają się reklamy, co jest dość rozpraszające, a ich usunięcie kosztuje ok 20 zł. Zbyt duża ilość opcji do wyboru sprawia, że ciężko się na coś zdecydować. Przez ten natłok aplikacja dość ciężko się wiesza.

Czy zgadzasz się z naszym rankingiem?

Zostaw komentarz