Rankingi najlepszych produktów.

Ranking smartfonów pod kątem robienia zdjęć

0

Ranking powstał na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 50 osób w wieku 20-35 lat, zajmujących się fotografowaniem zawodowo, jak i amatorsko. Oceniały one dany produkt, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  1. Jakość
  2. Funkcje
  3. Cena (w stosunku do jakości)

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7
2,599.00 zł
Jakość
Funkcje
Cena


Opis:
Technologia Dual Pixel pozwala na uzyskanie idealnej ostrości zdjęć. Duży plus to powiększony rozmiar pikseli ((z 1,12 µm na 1,4 µm) i lepsza jasność obiektywu. Stabilizacja optyczna umożliwia na robienie dobrych jakościowo zdjęć nawet wieczorem. Szeroki kadr można uchwycić za pomocą trybu ruchomej panoramy. Aparat świetnie sprawdza się również przy selfie i zdjęciach portretowych – funkcja Spotlight pozwala m.in. na doświetlenie wybranych części twarzy.

wróć do menu ↑

LG G5

LG G5
2,177.00 zł
Jakość
Funkcje
Cena


Opis:
Jeden z najbardziej innowacyjnych aparatów telefonicznych 2016 r. To, co z pewnością zasługuję na uwagę, to dwa różne kąty widzenia – jeden standardowy (78 stopni) i drugi, który ma aż 135 stopni. To mniej więcej tak, jakby mieć przy sobie dwa obiektywy do lustrzanki, tylko, że nie zajmują one tyle miejsca i nie trzeba ich dźwigać. Dla użytkowników dostępne są trzy tryby pracy z aparatem, o różnym stopniu zaawansowania. Za wadę można uznać słabsze światło (f/2.4 kontra f/1.8), które może być problemem przy zdjęciach robionych nocą oraz zaginaniem linii prostych w trybie szerokokątnym, co daje efekt rybiego oka.

wróć do menu ↑

Apple iPhone SE

Apple iPhone SE
1,949.00 zł
Jakość
Funkcje
Cena


Opis:
Wielkie brawa za 12-megapikselowy aparat główny, który jest identyczny, jak w dużo droższym modelu Iphone 6S. Pozwala on na wykonywanie szczegółowych zdjęć, z wiernym odwzorowaniem kolorów. Nawet w mało sprzyjających warunkach radzi sobie świetnie (np. nocą). Obiektyw również jest ten sam co w iPhone 6S i iPhone 6 - jasność ogólna jest na przyzwoitym poziomie (f/2.2), chociaż standardem staje się f/1.8, f/1.7. Za wadę można uznać brak optycznej stabilizacji obrazu, a także trybu manualnego. Czasami Iphone SE gubi ostrość, a jej głębia również nie jest duża.

wróć do menu ↑

Lenovo Moto X Play

Lenovo Moto X Play
999.00 zł
Jakość
Funkcje
Cena


Opis:
Matryca o rozdzielczości 21 megapikseli, jasność f/2.0, dwutonowa dioda doświetlająca – te elementy sprawiają, że zmienia się opinia użytkowników o jakości zdjęć zrobionych Motorolą. Mimo to, wciąż jednak jeszcze brakuje do pełnego zadowolenia. Brak jest m.in. optycznej stabilizacji, lepszej ostrości i precyzyjnego odwzorowania barw. Cena adekwatna do jakości.

wróć do menu ↑

Microsoft Lumia 950

Microsoft Lumia 950
1,299.00 zł
Jakość
Funkcje
Cena


Opis:
Posiada teoretycznie wszystko, czego można wymagać od telefonu tej klasy, m.in. wysoką rozdzielczość matrycy i stabilizację optyczną. Niestety, obraz nie jest ostry w całym kadrze, nasycenie barw jest zbyt ubogie, lampa błyskowa zawodzi podobnie, jak autofocus. Czas naświetlania często jest za długi, przez co zdjęcia robione w gorszym świetle wychodzą rozmazane i poruszone.

Czy zgadzasz się z naszym rankingiem?

Zostaw komentarz