Rankingi najlepszych produktów.

Ranking namiotów 2-osobowych

0

Ranking powstał na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 50 osób w wieku 21-38 lat. Oceniali oni dany produkt, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  1. Jakość
  2. Wygoda
  3. Cena (w stosunku do jakości)

Vision 2 High Peak

Vision 2 High Peak
219.99 zł
Jakość
Wygoda
Cena


Opis:
Duży plus za lekkość (1,8 kg) i funkcję samorozkładania się, co oszczędza dużo sił i czasu. W środku wystarczająco miejsca dla dwojga, można swobodnie się rozłożyć. Materiał (100% poliester pokryty PU) szczelny, wzmocniony dodatkowo wodoodpornymi szwami. Podłoga również uszczelniona dodatkowymi szwami. Całość doskonale izoluje od chłodu i wilgoci. Model wyposażony w aż 3 źródła wentylacji i moskitierę tuż przy wejściu, która skutecznie chroni przed owadami. Cena jak najbardziej adekwatna do całości.

wróć do menu ↑

Highlander Rapid Pitch

Highlander Rapid Pitch
199.00 zł
Jakość
Wygoda
Cena


Opis:
Solidny i lekki namiot, skutecznie zapobiegający przed wilgocią i owadami. Plus za szerokie wejście i podłogę odporną na uszkodzenia mechaniczne. Nadaje się raczej na krótkie wycieczki. W tej cenie mógłby być jednak wyposażony w funkcje pop-up (samorzkładania się).

wróć do menu ↑

Fjord Nansen Korsyka III

Fjord Nansen Korsyka III
449.90 zł
Jakość
Wygoda
Cena


Opis:
Solidna, tunelowa konstrukcja daje dużo przestrzeni wewnątrz namiotu. U wejścia wszyta moskitiera, która skutecznie zabezpiecza przed owadami. Na minus to, że już po pierwszym sezonie użytkowania wyraźnie spłowiał. Jeśli chodzi o odporność na warunki zewnętrzne, podczas wiatru tropik dość mocno falował - powstające odgłosy przeszkadzały szczególnie podczas snu. Podczas składania namiotu po deszczu pojawiły się problemy ze zmieszczeniem go do torby. Cena zbyt wysoka w stosunku do jakości.

wróć do menu ↑

Porch 2 Berg Outdoor

Porch 2 Berg Outdoor
107.40 zł
Jakość
Wygoda
Cena


Opis:
Lekki i dość wygodny namiot z mocną konstrukcją. Stelaż z włókna szklanego zapewnia wzmacnia wytrzymałość. Niestety wilgoć wewnątrz namiotu jest dość mocno odczuwalna, widoczne są również krople na ścianach. Wiatroszczelność również pozostawia wiele do życzenia. Dużą wadą jest również brak mocowań do przywiązania namiotu do plecaka.

wróć do menu ↑

Minilite 2 High Peak

Minilite 2 High Peak
99.00 zł
Jakość
Wygoda
Cena


Opis:
Jego zalety to na pewno to, iż jest lekki i niewielki - dobrze sprawdza się podczas np. pieszych i rowerowych wycieczek. Co do jakości, wentylacja dość słaba, materiał przemaka szczególnie przy szwach, dość mozolne rozkładanie i mocowanie. Namiot polecany raczej jako element zapasowy.

Czy zgadzasz się z naszym rankingiem?

Zostaw komentarz