Rankingi najlepszych produktów.

Ranking nawigacji i offline na Androida

0

Planujesz urlop, ale nie wiesz, jaką aplikację z mapami offline zainstalować na swoim smartfonie? Sprawdź nasz ranking, który powstał na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 30 osób. Badały one daną aplikację, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

  1. Jakość
  2. Funkcje
  3. Wygoda użytkowania

Mapy i nawigacje offline na Androida

HERE WeGo

HERE We Go
Jakość
Funkcje
Wygoda


Opis:
Bardzo prosty system pobierania map, zarówno dla całego kontynentu, jak i poszczególnych państw. Nawigacja działa szybko, jest precyzyjna i dokładna, nie myli się i nie zacina. Jest również uniwersalna - sprawdza się podczas podróży samochodem, rowerem, a także podczas pieszych wycieczek. Ponadto pozwala na operowanie widokiem satelitarnym, jak i drogowym. Dużym plusem jest funkcja udostępniania trasy innym - można to zrobić np. sms-em.

wróć do menu ↑

Maps.me

Maps.me
Jakość
Funkcje
Wygoda


Opis:
Prosty i jasny proces pobierania mapy. Aplikacja oferuje nawigację samochodową i pieszą - nie ma możliwości skorzystania z map rowerowych lub komunikacji miejskiej. W przypadku poruszania się pieszo, można wybrać jednostki miary (mile lub kilometry), a także uruchomić widok w trybie 3D. Istnieje również możliwość wyboru trybu widoku: z góry lub z perspektywy.

wróć do menu ↑

Be-On-Road

Be-On-Road
Jakość
Funkcje
Wygoda


Opis:
Bardzo przejrzysty interfejs. Podobnie jak pozostałe aplikacje, ta również wymaga pobrania mapy, jednak mają one dość mały rozmiar w porównaniu z resztą. Istnieje opcja nawigowania głosowego w języku polskim. Przy aktywacji Be-On-Road po raz pierwszy, do pobrania jest bezpłatna opcja Premium, która wygasa po 7 dniach.

wróć do menu ↑

Sygic

Sygic
Jakość
Funkcje
Wygoda


Opis:
Aplikacja, z której mogą korzystać zarówno kierowcy, jak i piesi. Dostępna jest nawigacja głosowa w naszym języku. Przyciski mogłyby być nieco większe - szczególnie podczas jazdy samochodem obsługa była momentami kłopotliwa. Duży plus za wysoką jakość bazy POI, informującą o stacjach benzynowych i fotoradarach.

wróć do menu ↑

Google Maps

Mapy google
Jakość
Funkcje
Wygoda


Opis:
Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć opcję Obszary Offline. Poza tym, dzięki niej można pobrać wyłącznie wybrane fragmenty mapy. Pobrane mapy zajmują dość dużo miejsca, jednak trzeba powiedzieć, że są precyzyjne i skutecznie prowadzą do celu. W trybie offline wskazówki dojazdu są dostępne wyłącznie dla podróży samochodem - nie przydadzą się podczas podróży transportem publicznym, rowerem, czy też podczas pieszej wędrówki. Zdecydowanie więcej funkcji daje ta aplikacja przy połączeniu z internetem.

Czy zgadzasz się z naszym rankingiem?

Zostaw komentarz